Google Anahtar Kelime Aracı Ne İşe Yarar?

Google Keywords Tool, diğer bir adı ile Google anahtar kelime aracı dünya genelinde en çok kullanılan online web araçları arasındaki yerini başarı ile aldı. SEO kuramlarının zaman içerisinde değişmesi ve insanların farklı alanlara yönelerek web sitelerini daha geniş kitlelere duyurma çabaları aslında herkesin takdirini de kazanmayı başarmıştır. Günümüzde ziyaretçilere ulaşabilmek için kelimeler ve başlıklar üzerine yoğunlaşmak çok daha mantıklı ve etkili sonuçları beraberinde getirir. Web sitesi sahibiyseniz şayet bir ziyaretçi gibi bakabilmelisiniz. Günümüz webmaster olarak kendini tanımlayan kişilerin çoğu bu detayı atlamaktadırlar.

Google anahtar kelime aracı sayesinde artık aranma hacimlerini daha net bir şekilde gözlemleyebilme şansına da sahip oluyorsunuz. Reklam verecekseniz rekabet ortamını daha iyi analiz edebiliyor ve buna göre hareket edebiliyorsunuz. Her ne kadar Google mühendisleri zaman içerisinde araçların arayüzlerinde belirgin değişiklikler yaratsa da hala çok geçerli özellikleri olan önemli araçlardır ve mutlaka kullanımının bilinmesi gerekir.

Google Keywords Tool – Anahtar Kelime Aracı Nedir?

Kelime rekabetini ölçebileceğiniz, aylık aranmaları gözlemleyebileceğiniz, reklam kitlesini analiz edebileceğiniz ve bu gibi daha birçok işlemde kullanabileceğiniz web aracı olarak dikkatleri çekmektedir. Google mühendisleri tarafından geliştirilmiş ve sektörü daha yakından takip edebilmek için en önemli aşamalardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Web sitesi açarken özellikle insanlara daha net nasıl hitap edebiliriz sorusunun yanıtını buradan rahatlıkla öğrenebilme şansına sahip oluyoruz.

Rekabetin yoğun olduğu kelimeler genellikle uzmanların kaçındığı kelimelerdir. Ancak rekabetin yoğun olduğu kelimeler aynı zamanda en geniş aranma hacmine sahip kelime bütünleri arasında da yer almaktadır. Bu sistem aslında bundan önceki dönemlerde kendi başına hizmet veren bir sistemdi ancak şuan Google Adwords aracı içerisine tanımlanarak daha geniş detayları ile hizmet verilmesi amaçlanmış. Google Keywords Tool aracı sayesinde açacağınız konu başlıklarını dahi aranma hacimlerine göre seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir