Sonbaharda Nasıl Giyinilir?

Mevsimler birbirine ardına geliyor. Havaların hızlı değişmesi ile birlikte giyim tarzımızda değişiyor. Yaz bu yıl özellikle iç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde çok kısa sürdüğünü söyleyebiliriz. Akdeniz ve Ege’de hala yaz esintileri devam etse de ülkenin birçok yeri kış hazırlıklarına başladı. Kış tam olarak gelmeden sonbahar geçiş sürecini yaşıyoruz.

Bizim konumuzu da oluşturan mevsimde giyim tarzı nasıl olmalıdır. Sizlerle birlikte bu konuyu incelemeye çalışacağız. Bu sayede sonbaharda nasıl giyinmeniz gerektiği konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Kısa kollularınızdan vazgeçmek istemeseniz de bu geçiş döneminde hasta olmamak istiyorsanız tarzınızı biraz değiştirmeniz gerekiyor. Artık akşamlar daha soğuk olacak ve hasta olmak istemiyorsanız birkaç farklı eşyayı da giyiminize eklemeniz gerekiyor.

Sonbahar demek yaza veda anlamına geldiği için yazlık kıyafetlerimize de veda etmek zorundayız. Kış gelmeden önce biraz daha iyi hissetmek ve hasta olmamak için ceketleri tercih edebilirsiniz. Kısa kolluların üzerine, bluzların ve elbiselerin üzerine özellikle akşamları dışarı çıkarken ceketleri giyebilirsiniz. Tercih edeceğiniz ceketler arasında tarzınıza göre farklı seçenekleri tercih edebilirsiniz ancak bizim size önerimiz blazer ceketleri tercih etmeniz olacak. Bu ceketler sayesinde vücut ölçülerinizi daha iyi bir şekilde ön plana çıkaracak hem akşam serinliğinden kendinizi koruyacak hem de şık bir görüntü yakalayacaksınız. Bu ceketlerin altına pantolon, etek, tayt ya da şort giyerek kombini tamamlama şansına sahipsiniz. Ceketin altına giyeceğiniz tercihinizi yaparken ilk odaklanmanız gereken havaların nasıl olduğudur. Ona göre kombin altınızı tercih edebilirsiniz.

Sonbahar modası denildiğinde ilk akla ince kazaklar gelecektir. Uzun bir süredir dolapta duran ince kazaklarınızı çıkarmanın artık vaktinin geldiğini kabul etmelisiniz. Bu kazakları özellikle taytlarla birlikte giyebilirsiniz. Bu size ince kazakla giydiğinizde zarif bir görüntü kazandıracaktır. Bu iki tercihinizin üstüne ince florları takarak farklı bir tarz elde edebilirsiniz.

Şortları giymeyi severek giyiyorsunuz ancak şehir hayatında bunları giymek biraz zor olabiliyor. Gene de tercih edecek olursanız opak çoraplar ile giymenizi tavsiye edebiliriz. Bu aynı zamanda güzel bir kombin yapmanız yardımcı olacaktır.